Kucharka Himmlera
Giesbert Franz-Olivier

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > Literatura piękna i popularna > Lit. piękna - proza

cena detaliczna:

7,80 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Kucharka Himmlera

ISBN: 9788379991679

Autor: Giesbert Franz-Olivier

Rodzaj oprawy: Miękka
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 336
Wydawca: Sonia Draga

WIEK XX OD KUCHNI!

 

Tylko trzy rzeczy mogą Cię uszczęśliwić: zemsta, seks i humor

 

Przezabawna opowieść o Rose, kucharce, która nigdy niczego i nikogo się nie bała i która przeżyła okrucieństwa XX wieku (ludobójstwo w Armenii, dwie wojny światowe, Holocaust i rządy Mao) nie tracąc humoru, ochoty na seks i żądzy zemsty ? na tych trzech filarach opiera się bowiem szczęście według życiowego motto bohaterki.

 

Przeżywszy sto pięć lat, Rose niepodzielnie sprawuje rządy w swojej słynnej restauracji w Marsylii, nosi pistolet w kieszeni, a mijając interesującego mężczyznę, nie może opędzić się od kosmatych myśli. Rose niewątpliwie należy do grona wielkich postaci literackich, o których długo nie można zapomnieć.

 

?Nie ma nic głupszego niż inteligentni ludzie.? W tym miejscu należy dodać, że powieść tak inteligentna jak ta sprawia, że ludzie są mniej głupi.

 

Les Échos

 

Po otwarciu książki nie sposób jej odłożyć? Giesbert posiada dar pisania w sposób błyskotliwy i rytmiczny. A także dar rozbudzania ciekawości? Giesbert podsumowuje wiek ? w sposób precyzyjny, z wściekłością i emocjonalnym zaangażowaniem.

 

Le Nouvel Observateur

 

Nieco szalona i pełna energii Rose jest świadkiem i uczestniczką tragicznej historii XX wieku. Z perspektywy wciąż pełnej sił witalnych stulatki opowiada o rzezi Ormian, francuskim antysemityzmie, zbrodniach nazizmu i maoizmu. Pomimo osobistych dramatów znajduje dość siły, by iść dalej, w czym pomaga jej niezwykły talent kucharki. Wszystkie te okropności zdają się jej nie dotykać, bo jej życiowe kredo brzmi ?O ile historia jest piekłem, o tyle rajem jest życie?.


Formy płatności
Copyright 2019 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij