Survival po polsku. Pakiet
Kwiatkowski Krzysztof

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > Książki tematyczne > Poradniki

cena detaliczna:

69,90 PLN

dostępność: brak


Survival po polsku. Pakiet

ISBN: 9788362174478

Autor: Kwiatkowski Krzysztof

Rodzaj oprawy: Miękka
Rok wydania: 2017
Wydawca: SAGALARA

nasz bestseller!Pakiet składa się z trzech książek.

 

Początek

 

"Survival po polsku. Początek" na pewno nie jest kolejnym, podobnym do innych, podręcznikiem survivalu. Książka stara się wyjaśnić pojęcie survivalu, odpowiedzieć na pytanie czym on jest. Traktuje temat nie tylko czysto technicznie, ale również od strony niejako samego stylu życia. Nie jest to tylko teoretyczny wykład, a próba podzielenia się cząstką swojej ogromnej mądrości przez Autora, który poznawał życie dzięki opowieściom swego ojca, spadochroniarza gen. Sosabowskiego, odznaczonego w Bitwie Arnhemskiej. Doświadczenie zebrane podczas "kursów korzonkowych" w 1 Samodzielnej Brygadzie Spadochronowej, w Szkocji, było przekazywane Autorowi podczas bliskich i dalekich wypraw w Naturę.

Pozycja ta przeznaczona jest dla uprawiających survival lub mających na to ochotę dorosłych i młodzieży, dla wszystkich dążących do poznania siebie, natury i pragnących radzić sobie w swoich życiowych wędrówkach. Można w niej znaleźć zarówno informacje dotyczące zdrowia i udzielania pierwszej pomocy podczas survivalowych wypraw, jak i "Czartowskie rady", które rozśmieszą, gdy je zmęczony poczytasz przy ognisku.

SPIS TREŚCI

WSTĘP DO WSTĘPU

Wstęp

CO TO JEST?

Skąd się wziął survival?

Co dla kogo znaczy survival

Czemu to służy?

Survival- przetrwanie

SURVIVAL- ZDROWIE

Żywienie

Bilans wodny

Bilans energetyczny

Zioła

Trucizny

Pierwsza pomoc

Wypadki, zdarzenia nagłe

Alkohol

CZARTOWSKIE PORADY

LITERATURA

 

Ścieżki

 

Po pierwsze - nie szukaj w tej książce obrazków. Nie narzekaj też, że za dużo jest w niej literek. Jeśli należysz do tych ludzi, którzy z najwyższym trudem zabierają się za czytanie - zrób wyjątek.

 

Po drugie - zechciej odkryć w samym sobie kogoś zupełnie nowego. Wejrzyj do swego wnętrza i przyjrzyj się, czy aby twoja dusza naprawdę godzi się na to wszystko, co bierzesz z życia?

 

Czy ty na pewno nie pragniesz zieleni traw i liści? Czy nigdy nie wciągnąłeś z lubością czystego powietrza po burzy? Czy nigdy nie miałeś takiej dziwacznej chęci, by biec nago po lesie, i wskoczyć tak potem do czystej wody, i chlapać się w niej, wołając przy tym radośnie i dziko? (...) Skoro (...) stwierdziłeś, że jakaś mała cząsteczka ciebie pragnie zbliżenia z Naturą - przeczytaj tę książkę!

 

W tej książce dowiesz się czym jest sztuka przetrwania i do czego może się przydać każdemu człowiekowi. Przeczytasz o tym, jak się żywić w naturze, jak chronić przed pożarem i podczas powodzi. Zrozumiesz wiele o znaczeniu treningu ciała i duszy. Zdobędziesz wiedzę o lawinach i bagnach, o groźbach płynących z załamań pogody, a także jak się nie zgubić w lesie - zwłaszcza nocą. Może dzięki "Survivalowi po polsku" zrozumiesz, jak nie stać się ofiarą agresywnego napastnika na ulicy. Przede wszystkim uzyskasz pewność, że w życiu należy być aktywnym, uważnym, radosnym i bezpiecznym...

 

Książka przeznaczona jest dla uprawiających survival lub mających na to ochotę dorosłych i młodzieży, dla wszystkich dążących do poznania siebie, natury i pragnących radzić sobie w swoich życiowych wędrówkach. Opowiadania z życia wzięte pokażą, jak to bywa naprawdę, a "Czartowskie rady" rozśmieszą, gdy je zmęczony poczytasz przy ognisku.

Jest to już III edycja książki Survival po polsku różniąca się znacznie od poprzednich książek - uzupełniona o nowe doświadczenia i przemyślenia autora. Książka jest opowieścią o sztuce przetrwania i zachęca, by się nią zainteresować; jest opowieścią o nas samych i pozwala nagle wiele zrozumieć, jest opowieścią o sensie życia.

 

Survival... to mądrość. Trudna, ale radosna mądrość.

Survival to przetrwanie

Survival to sport

Survival to odpowiedzialność

Survival to doświadczenie

Survival to zabawa

Survival to przygoda

Survival to przyroda

Survival to ekologia

 

"Szczere uznania dla Krzysztofa za spersonalizowanie tajników sztuki przetrwania." - Jacek Pałkiewicz

 

Zapraszamy do wysłuchania audycji z autorem książki w radiu trójce http://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/1469687,Survival-po-polsku-Po-co-nam-sztuka-przetrwania

 

Sztuka i rzemiosło

 

Książka zawiera informacje na temat wyposażenia niezbędnego podczas survivalowych wypraw. Opisany został zarówno podstawowy sprzęt, jak namiot, plecak, czy buty, jak również dodatkowe wyposażenie (mapa, latarka, GPS)

Dalej autor rozwija temat warunków, w jakich może przebiegać wyprawa. Podpowiada jak się w nich zachować, opisuje przydatne techniki wiązania węzłów, rozbijania obozu, rozpalania ogniska i wiele sztuczek pomagających w wybrnięciu z trudnych sytuacji.

Na koniec przedstawiono propozycję survivalowego wypadu, scenariusze gier i zabaw socjoterapeutycznych, a także opis treningu przygotowującego do survivalu.

 

SPIS TREŚCI:

WSTĘP

SPRZĘT

Buty

Odzież wierzchnia

Plecak

Jak to nosić?

Namiot

Jak to rozbić?

Apteczka

Inne wyposażenie

Mapa- jaka jest, każdy widzi

Kompas

Nóż

Latarka

Manierka

Siekierka i łopatka

Śpiwory, karimaty i folie

Linka

Zestaw survivalowy

Wyposażenie superdodatkowe

GPS

CB-radio i walkie-talkie

Baterie słoneczne

Lornetka

Aparat fotograficzny

Łuk i proca

Wędka

Liny i uprząż

Rower

Jazda konna

WARUNKI

Deszcz

Upał

Zmiany pogody

Śnieg

Lawina

Woda

Bagno

Noc

TECHNIKI

Węzły

Rozbijanie obozu (namiotu)

Obozowe urządzenia

Ognisko

Chodzenie, brodzenie, wspinaczka

Sytuacja groźna- wzywanie pomocy

Sztuczki

Jak ratować się przed zmęczeniem i bólem

Jak się odnaleźć

Jak pakować plecak

Jak rozpalać ogień

Jak ogrzać namiot


Formy płatności
Copyright 2014 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij