Recepta na miliony
Lesman Bolesław

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > Książki tematyczne > Autobiografie, biografie i wspomnienia

cena detaliczna:

64,40 PLN

dostępność: duża ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Recepta na miliony

ISBN: 9788394656638

Autor: Lesman Bolesław

Rodzaj oprawy: Twarda
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 392
Wydawca: Wydawnictwo Jacek Kusiński

nasz bestseller!Niezwykłe książki o niezwykłym mieście

 

Czy nad książką może ciążyć złośliwe fatum? Albo czy ona sama może je na kogoś sprowadzić, na przykład na autora? "Jeszcze nie ukazała się Recepta na miliony, a już została skradziona. Właściwie, jeszcze nie była całkiem gotowa, a już ją ktoś skopiował" - czytamy w posłowiu do pierwszego po dokładnie pół wieku wznowienia książki Bolesława Lesmana.

 

W tej monografii Oskara Kona, najbogatszego z lodzermenschów, Bolesław Lesman nie tylko odsłonił "kuchnię" pracy nad bogactwem w konkretnym czasie - na przełomie wieków XIX i XX, w konkretnym miejscu - w Łodzi, której iście amerykański nagły rozrost olśniewał i kusił, ale też niepokoił i odstręczał. Nakreślił też subiektywny portret największych rodzin fabrykanckich oraz oddał moment mentalnego i duchowego przeistaczania się trzech pokoleń ludzi interesu. Wraz ze wzrastającym miastem z drobnych ciułaczy i "ludzi z pomysłem", stali się oni wielkimi graczami stawiającymi warunki nawet rządowi dopiero co odrodzonego kraju.

 

"Recepta na miliony" wznowiona została właśnie przez Wydawnictwo Kusiński, cenione za oryginalność i nagradzane za takie wcześniejsze tytuły jak "Piotrkowska. Spacer pierwszy / Spacer drugi", "Łódź na mapach 1793-1939" i "Księga fabryk Łodzi". Ukazuje się w serii z czerwonym grzbietem, poszerzając kolekcję publikacji, które proponują całkiem nowe spojrzenie na historię i tożsamość Łodzi.

 

W nowym wydaniu "Recepty na miliony" wydawca oprócz atrakcyjnej szaty graficznej zaproponował fotografie odmienne od tych z pierwszego wydania książki Lesmana. Nierzadko takie, do których Lesman nie mógł mieć dostępu, przedstawiające wielu bohaterów jego książki. Publikacji dopełniają przygotowane przez dra Karola Chylaka noty biograficzne najważniejszych fabrykantów i przedsiębiorców związanych z Kohnem i jego Widzewską Manufakturą, a także instytucji finansowych, które odcisnęły się piętnem na ich historii. Nowe wydanie "Recepty" zostało też poszerzone o posłowie - esej prof.Tomasza Bocheńskiego, literaturoznawcy, witkacologa i badacza nowoczesności, kierownika Katedry Literatury Polskiej XX i XXI wieku. Zaproponował on jeden z możliwych sposób interpretowania książki Lesmana, przybliżył elementy jego dramatycznej biografii z naciskiem na kulisty procesu o plagiat, który Lesman wytoczył jednemu z łódzkich dziennikarzy i Wydawnictwu Łódzkiemu.

 

Biografia Oskara Kona (właśc. Oszera Kona), głośnej postaci przedwojennej Łodzi, właściciela Widzewskiej Manufaktury, w której posiadanie wszedł w niejasnych okolicznościach, mistrza w zarabianiu na upadłościach. W równie niejasnych okolicznościach został przez Niemców wywieziony w grudniu 1939 r. do Szwajcarii.

 

Książka napisana ?lekkim piórem?, powstawała przez okres około dwudziestu lat, zawiera wiele szczegółów życia gospodarczego końca XIX wieku i okresu II Rzeczpospolitej. Choć nie jest poradnikiem, zawiera wiele sentencji współczesnego biznesu.

 

Kilka z nich:

 

- ?Kto nie szedł naprzód, musiał nieuchronnie spaść do niższej kategorii i stawać się coraz słabszym, coraz bardziej narażonym na kolejne wstrząsy koniunktury.?

 

- ?Im ktoś jest mniejszy, tym większy chciałby się wydawać.?

 

- ?Każda nauka jest coś warta, a im drożej kosztuje, tym lepiej się utrwala.?

 

- ?Aby zostać milionerem trzeba tylko dwóch rzeczy: po pierwsze podjąć odpowiednią decyzję, a po drugie ? wykonać ją.?


Formy płatności
Copyright 2019 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij