Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > Sklep internetowy Podrecznikowo.PL

nasza cena:

24,80 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Szpital przemienienia

ISBN: 9788308063514
Autor: Stanisław Lem
Rodzaj oprawy: Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 292
Wydawca: Wydawnictwo LiterackiePoznaj mroczny świat opowieści Stanisława Lema - jednego z najwybitniejszych polskich literatów współczesnych. "Szpital przemienienia" to debiutancka powieść Lema, pierwsza z pozycji obowiązkowych tego artysty.

Akcja powieści dzieje się podczas II wojny światowej w Polsce. Niemcy wkraczają na teren szpitala psychiatrycznego, w którym zatrudnienie znalazł młody lekarz, Stefan Trzyniecki. Bohater obserwuje losy pozostałych lekarzy w ośrodku. Są wśród nich: dr Kauters, który zadeklaruje, że jest Niemcem, dr Rygier, zwolennik silnej władzy, który z czasem doznaje przemiany, a także Marglewski, który skupia się na prowadzeniu badań nad pacjentami.

Jednocześnie "Szpital przemienienia" stanowi pewien rodzaj traktatu moralno-filozoficznego. Przedstawia dramat ludzkości balansującej między ciałem a umysłem, między życiem a szaleństwem. Zawiera także dyskusje na tematy czysto filozoficzne. Książka przybliża także nihilistyczną atmosferę wojny i okupacji niemieckiej, zadając pytania o przyszłość społeczeństwa i jego naturę.

Stanisław Lem urodził się w roku 1921 we Lwowie. "Szpital przemienienia" otwiera jego płodną literacko karierę, którą kierował później w stronę futuryzmu, obracając się jednak nadal w kręgu zainteresowań ludzką naturą i miejscem człowieka we wszechświecie. "Szpital przemienienia" to część trylogii "Czas nieutracony". Jej późniejsze części, "Wśród umarłych" i "Powrót", zostały napisane z uwzględnieniem zaleceń cenzorskich, pod dużym zatem wpływem panującego w Polsce ustroju komunistycznego.


Formy płatności
Copyright 2022 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij