Chemia 3 Podręcznik do liceum i technikum Zakres rozszerzony 2021
Andrzej Czerwiński, Anna Czerwińska, Krzysztof Kuśmierczyk

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > Chemia > Szkoła średnia

nasza cena:

47,70 PLN

dostępność: średnia ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Chemia 3 Podręcznik do liceum i technikum Zakres rozszerzony 2021

ISBN: 9788302195488

Autor: Andrzej Czerwiński, Anna Czerwińska, Krzysztof Kuśmierczyk

Rodzaj oprawy: broszurowa
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 417
Wydawca: WSiP

Chemia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres rozszerzony został opracowany z myślą o uczniach, którzy kontynuują poznawanie chemii w zakresie rozszerzonym, by przystąpić z tego przedmiotu do egzaminu maturalnego bądź studiować na wyższej uczelni na kierunku przyrodniczym, medycznym lub technicznym.

Podręcznik do klasy 3 zawiera 6 działów:1. Węglowodory.2. Halogenopochodne węglowodorów.3. Hydroksylowe pochodne węglowodorów.4. Związki karbonylowe.5. Kwasy karboksylowe. Izomeria optyczna.6. Estry i tłuszcze.

  • Doświadczenia są zilustrowanie zdjęciem z istotnego momentu reakcji oraz schematycznym rysunkiem. Taki materiał umożliwia omówienie przebiegu oraz wyniku doświadczenia, nawet wtedy, gdy przeprowadzenie eksperymentu w szkole jest niemożliwe (lub samodzielną pracę ucznia, gdy musi lekcję opuścić).
  • Opisy doświadczeń są wzbogacone o Obserwacje i Wnioski, aby uczeń nabył umiejętność obserwacji i wyciągania z nich wniosków.
  • Ilustracje i infografiki zamieszczone w podręczniku mają nie tylko uatrakcyjnić korzystanie z niego, ale są również okazją do przekazywania dodatkowych informacji i zapamiętania nowych treści.
  • Opisowy i klarowny sposób wprowadzania nowych treści daje szansę uzupełnienia wiadomości uczniom nawet nieobecnym w szkole, a sekcja Przypomnij sobie ... pozwala przypomnieć sobie wiadomości ze szkoły podstawowej.
  • Sekcja Warto wiedzieć , pogłębia wiedzę uczniów i budzi ich zainteresowanie przedmiotem.
  • Na końcu każdego rozdziału zamieszczono zwięzłe Podsumowanie całego tematu oraz Pytania i zadania o różnym stopniu trudności, które mogą być wykorzystywane w czasie lekcji powtórzeniowych oraz jako praca domowa.
  • Na końcu każdego działu znajduje się Podsumowanie działu składające się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna zawiera kompendium najważniejszych treści i pełni funkcję diagnostyczną podczas powtarzania materiału. Część praktyczna zawiera zadania, dzięki którym uczeń utrwala umiejętności obliczeniowe.
  • Podręcznik uwzględnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie chemii i podkreśla jej znaczenie we współczesnym świecie.


Formy płatności
Copyright 2022 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij