36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania
Piotr Plebaniak

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > > Produkty do przypisania

nasza cena:

58,60 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania

ISBN: 9788382025835

Autor: Piotr Plebaniak

Rodzaj oprawy: Miękka
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 792
Wydawca: Zysk i S-ka

Idealna propozycja dla osób interesujących się rozwojem i ludzką psychiką.

Podczas czytania można wiele dowiedzieć się o budowaniu obrazów mentalnych i korzystaniu z mocy umysłu. Jeśli interesujesz się taką tematyką, to sięgnij po książkę "36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania"!

Każdego dnia człowiek znajduje się w różnych sytuacjach. Niektóre z nich wymagają szczególnej zręczności - zwłaszcza wtedy, kiedy występują rozbieżności interesów. Mogą one wystąpić właściwie wszędzie: w domu, w biznesie czy podczas różnych spotkań. Niezależnie od tego jedno jest pewne - pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji zawsze się przyda i można ją sobie zapewnić dzięki tej książce. To właściwie międzykulturowy poradnik psychologii konfliktu i kompendium praktycznych wskazówek.

Starożytne chińskie ideały są jasne i niezwykle użyteczne na co dzień. Według nich dowódca, który zwycięża, kieruje poczynaniami lub armią przeciwnika z taką samą swobodą, co swoimi własnymi. Dzięki tej książce zgłębisz filozofię Wschodu i powiązane z nią gałęzie psychologii. Zawiera ona prawie dwieście historycznych ilustracji i anegdot. Dołączono do nich zwięzłe analizy, które powstały przy wsparciu traktatu "Sztuka wojny" Sun Tzu i psychologii poznawczej.

Poznaj czyny wybitnych dowódców, jak chociażby Lawrence z Arabii czy słynnych mężów stanu, do których należy chiński strateg, Zhuge Liang. Przyjrzyj się fortelom literackiego bohatera, imć Zagłoby, czy fikcyjnego dowódcy "Czerwonego Października". Możesz liczyć na pouczającą i jednocześnie ciekawą treść.

Opinie o książce

Książkę 36 forteli polecam w szczególności żołnierzom sił i służb specjalnych, które z założenia realizują swoje misje w nieprzewidywalnym środowisku wysokiego ryzyka. Taktykom i strategom odpowiedzialnym za odnajdywanie dróg wyjścia z beznadziejnych sytuacji, ale i ku przestrodze w obliczu pozornie słabego i przez to lekceważonego przeciwnika.

generał Roman Polko, były dowódca jednostki GROM, autor m.in. książki RozGROMić konkurencję

Geopolityka to gra o władzę, a tym samym o przyszłość świata. Plan, rachuby i podstęp decydują o życiu i śmierci, o sukcesie lub klęsce. Tradycje prowadzenia zmagań, definiowania wojny są często zasadniczo różne w kręgu oddziaływania cywilizacji zachodniej i chińskiej. 36 forteli i traktat Sztuka wojny słynnego stratega chińskiej starożytności są dla Chińczyków równorzędnym przejawem tego, co my określamy mądrością Wschodu. A opracowanie Piotra Plebaniaka to znakomity międzykulturowy, okraszony dziesiątkami anegdot podręcznik psychologii konfliktu, w którym chiński dorobek opisany jest językiem współczesnej psychologii. Gorąco polecam.

dr Jacek Bartosiak, ekspert geopolityk, autor książki Pacyfik o Eurazja. O wojnie

O autorze

Piotr Plebaniak to autor cenionych książek, do których należą m.in.: "Starożytna mądrość chińska w sentencjach", "Sun Zi i jego Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg wydarzeń" czy "Drogi wędrownych doradców". Każda z nich to wartościowa pozycja z mądrym przekazem.


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij