Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > > Produkty do przypisania

nasza cena:

78,90 PLN

dostępność: średnia ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie

ISBN: 9788375798951
Rodzaj oprawy: Twarda
Rok wydania: 2024
Liczba stron: 200
Wydawca: GALAKTYKA

Podręcznik Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej prezentuje ogólne zasady i metody leczenia chorób autoimmunologicznych na przykładzie reprezentatywnych studiów przypadków. W dziewięciu rozdziałach eksperci z Uniwersytetu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Chengdu przedstawiają typowe choroby autoimmunologiczne, w tym:

 • reumatoidalne zapalenie stawów,
 • toczeń rumieniowaty układowy,
 • syndrom Sjögrena,
 • twardzinę skóry,
 • układowe zapalenie naczyń,
 • idiopatyczną plamicę małopłytkową,
 • nieswoiste zapalenie jelit,
 • autoimmunologiczne choroby tarczycy,
 • łuszczycę i łuszczycowe zapalenie stawów.

Omówienie konkretnych przypadków klinicznych poprzedzają krótkim opisem jednostki chorobowej z punktu widzenia biomedycyny i TMCh. W każdym studium przypadku prezentują objawy choroby, wzorce chorobowe, cel leczenia i formuły stosowane w terapii. Każdy rozdział kończy się pytaniami sprawdzającymi. Niezależnie od tego, jaka choroba autoimmunologiczna występuje, podejście TMCh koncentruje się na leczeniu toksyn gorąca, zastoju krwi i śluzu-wilgoci w celu wyeliminowania tych czynników chorobotwórczych.

Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej to pozycja obowiązkowa dla praktyków medycyny chińskiej. Podręcznik zawiera:

 • krótką charakterystykę reprezentatywnych chorób immunologicznych,
 • omówienie przypadków klinicznych pod kątem rozpoznania choroby i jej leczenia,
 • przykładowe formuły stosowane w leczeniu określonej dolegliwości,
 • komentarz eksperta na temat danej jednostki chorobowej,
 • pytania sprawdzające na końcu każdego rozdziału.

Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej to kolejna cenna pozycja w języku polskim niezbędna dla zaawansowanych studentów i terapeutów medycyny chińskiej. Wybitni specjaliści z Chengdu TCM University, jednej z najsłynniejszych i najstarszych tego typu uczelni na świecie, oraz Jake Paul Fratkin, doświadczony uniwersytecki wykładowca i klinicysta z USA, przedstawiają najczęstsze choroby autoimmunologiczne i ich leczenie, opierając się na analizie przypadków. Choroby te omówione są krótko z punktu widzenia medycyny zachodniej i ? znacznie szerzej ? z punktu widzenia medycyny chińskiej na podstawie diagnozy TMCh i różnicowania syndromów, co pozwala na precyzyjne i zindywidualizowane leczenie akupunkturą i chińskimi recepturami ziołowymi. To szczególnie ważna książka, ponieważ choroby autoimmunologiczne stają się problemem dotykającym coraz większą liczbę ludzi, podczas gdy biomedycyna w wielu przypadkach nie ma tu zbyt dużo do zaoferowania lub zajmuje się głównie leczeniem objawowym. Podejście proponowane przez medycynę chińską umożliwia skuteczniejsze leczenie nie tylko przyczyn, lecz także objawów, co może być znacznie korzystniejsze zarówno dla pacjentów, jak i dla systemu ochrony zdrowia.

dr Marek Kalmus, honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, wiceprezydent World Federation of Acupuncture-Moxibustion Societies

Więcej

Książka "Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie", napisana została przez autorów: Zeng Shengping, Jake Paul Fratkin, Wang Jing, Iwona Pręciuk, wydana w 2024 roku. Pozycja została opublikowana przez Wydawnictwo Galaktyka.

Jest to niezbyt długa lektura, składa się z 200 stron napisanych w języku polskim.

Książka ma twardą okładkę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciem i zniszczeniem, dzięki temu znacznie większym wyzwaniem będzie ją zniszczyć.

Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie jest częścią popularnego cyklu Studia przypadków według tradycyjnej medycyny chińskiej. Jeśli po odłożeniu na półkę powyższej pozycji czujesz niedosyt, przejrzyj naszą ofertę i sprawdź także pozostałe publikacje z tej serii.

Jest to wydanie dla wymagających osób mogących wydać więcej na książkę. Ta książka sprawdzi się jako pomysł na podarunek.

Odkryj sekrety uzdrawiania i dobrego samopoczucia z książek poświęconych medycynie naturalnej i niekonwencjonalnej. Te poradniki zapewniają wgląd w szeroki zakres terapii i praktyk, które korzystają z mocy natury, aby wspierać zdrowie i leczyć choroby. Zanurz się w wiedzę przekazywaną przez ekspertów i praktyków z całego świata, aby znaleźć naturalne sposoby na poprawę jakości swojego życia.


Poradniki przynoszą czytelnikowi mnóstwo korzyści:
 • Możesz zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności do zastosowania w życiu prywatnym lub zawodowym.
 • Pracujesz nad słabościami i wzmacniasz zalety.
 • Otrzymujesz gotowe strategie na trudne sytuacje.
 • Możesz poznać inne punkty widzenia na dany problem.


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij