Ala ma kota. Naturalna nauka czytania
Małgorzata Swędrowska

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > > Produkty do przypisania

nasza cena:

41,90 PLN

dostępność: średnia ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Ala ma kota. Naturalna nauka czytania

ISBN: 9788327106438

Autor: Małgorzata Swędrowska

Rodzaj oprawy: Twarda
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 64
Wydawca: Centrum Edukacji Dziecięcej

Książka do nauki czytania.

Naturalna nauka czytania opiera się na wywołaniu w dziecku radosnego przeżycia związanego ze wspólnym czytaniem. Małe dziecko słucha tekstu, patrzy na ilustracje, odpowiada na pytania, a następnie spontanicznie powtarza określone słowa i przy okazji je zapamiętuje.
Tak rodzi się chęć poznawania liter, wyrazów oraz motywacja do samodzielnego czytania.

Książka zawiera krótkie opowiadania zbudowane z prostych zdań oraz zadania zachęcające dzieci do aktywnego uczestnictwa w lekturze.

Autorka - Małgorzata Swędrowska - to pedagożka, przyjaciółka dzieci i książek, mama dwóch córek i dwóch synów, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego.

Naturalna nauka czytania - znakomita na starcie!

Więcej

Szukasz książki dla dziecka w wieku 6-8 lat? Wybierz tą, która powstała z myślą o czytelnikach właśnie w tym wieku, ich umiejętnościach i potrzebach. To głównie opowieść przystosowana do samodzielnego czytania, dzięki której odkrywanie magicznego świata książek stanie się niezwykłym doświadczeniem.

Umiejętność czytania warto ćwiczyć, a ta książka w tym pomoże. Duża, wyraźna czcionka będzie odpowiednie dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem. Podejmowanie pierwszych prób samodzielnej lektury to ważny etap w nauce czytania i trzeba wspierać przy pomocy odpowiednich książek.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspomaga rozwój dzieci w różnych aspektach:
  • Publikacja została podzielona na krótkie rozdziały. To ułatwi zrozumienie tekstu i zachęci dziecko do eksperymentowania z samodzielnym czytaniem.
  • Piękne, kolorowe obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Krótkie rozdziały, zrozumiały do wieku dziecka język oraz ilustracje wspomagające odbiór historii to cechy, które sprzyjają samodzielnemu czytaniu tej książki.
  • Mały czytelnik bez problemu utożsami się z bohaterami. Pomoże mu to jeszcze lepiej zrozumieć historię i emocje bohaterów.
  • Dzięki temu, że w książce są poruszane tematy, które mały czytelnik być może zna z własnego doświadczenia, łatwiej będzie mu zrozumieć historię i się czegoś z niej nauczyć.
  • Istotnym aspektem tej publikacji są wartości edukacyjne. Książka ćwiczy umiejętność czytania samodzielnie. Dostarcza informacji o świecie. Wspiera też rozwój emocjonalny dziecka.
  • Czytanie nie tylko rozwija wyobraźnię. Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka i na zwiększenie zasobu jego słownictwa. To świetny trening skupiania uwagi - co jest bardzo ważne w świecie pełnym przebodźcowania.

Jest to doskonała opcja dla każdego małego miłośnika zwierząt, który chce poznawać świat natury w sposób kreatywny i edukacyjny.

Małgorzata Swędrowska to autor historii "Ala ma kota. Naturalna nauka czytania".

Jest to średnia produkcja - ma 64 stron. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Jeśli po lekturze książeczki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy perypetii bohaterów tej serii, nie czekaj i sprawdź także pozostałe bajki z serii "CENTRUM EDUKACJI DZIECIĘCEJ".

Pozycja "Ala ma kota. Naturalna nauka czytania" została udostępniona przez Wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej. Jeśli ta książeczka będzie odpowiadała dziecku, to sprawdź także inne pozycje od tego wydawcy.


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij