Ewangelia według św. Marka Katolicki komentarz do Pisma Świętego
Mary Healy

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > > Produkty do przypisania

nasza cena:

46,10 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Ewangelia według św. Marka Katolicki komentarz do Pisma Świętego

ISBN: 9788379062805

Autor: Mary Healy

Rodzaj oprawy: Miękka
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 400
Wydawca: W drodze

"Ewangelia według św. Marka. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego" to książka znakomitej biblistki, Mary Healy. W jaki sposób interpretować drugą spośród Ewangelii?

Według tradycji chrześcijańskiej, Ewangelia Marka powstała jako pierwsza. Spisać ją miał w Rzymie Jan Marek, który przysłuchiwał się opowieściom świętego Piotra, a przeznaczona była dla ludzi, którzy nie znali języka aramejskiego. Pojęciom i zwyczajom żydowskim towarzyszą tu stosowne objaśnienia, dzięki którym czytelnicy świętego Marka mieli dokładniejsze wyobrażenie na temat życia i działalności Jezusa. Bo to właśnie na tym - na cudach i ziemskich dziejach Boga, który stał się człowiekiem - koncentruje się przede wszystkim święty Marek.

Jego Ewangelię można więc odczytywać jako przygodę, w której biorą udział apostołowie i rzesze uczniów idących krok w krok za Chrystusem. Taki właśnie sposób interpretacji proponuje nam Mary Healy. Bohaterowie tej najkrótszej z Ewangelii przeżywają jedyne w swoim rodzaju spotkanie z Panem: towarzyszą mu w trakcie Jego ziemskiej drogi, poznają Go coraz lepiej i powoli dojrzewają do odkrycia prawdziwej tożsamości Chrystusa. Ewangelia Marka jest zaproszeniem do podjęcia tej samej przygody, jaka stała się ich udziałem.

Niniejsza książka ukazała się nakładem wydawnictwa W drodze w ramach serii "Katolicki Komentarz do Pisma Świętego". Seria ta adresowana jest zarówno do duszpasterzy, jak i do wiernych pragnących lepiej rozumieć to, co na kartach Nowego Testamentu próbują przekazać nam ewangeliści i apostołowie. Książki te łączą w sobie specjalistyczną wiedzę z prostym sposobem przekazu. Kolejne tomy zostały opracowane przez wybitnych teologów i biblistów. W swych rozważaniach bazują oni nie tylko na tradycji, ale i na współczesnych badaniach Pisma Świętego. Osadzają więc to, co możemy wyczytać w Nowym Testamencie, w kontekście liturgii i nauczania Kościoła. Dzięki temu nauka Chrystusa może towarzyszyć nam na każdym kroku codziennego życia.

Fragment wstępu

Marek pisze w sposób mający być dla czytelników zaproszeniem do podjęcia tej samej przygody, której doświadczyli zarówno on, jak i pierwsi uczniowie Jezusa: przygody polegającej na spotkaniu Pana, na dojrzewaniu do wiedzy o Jego prawdziwej tożsamości oraz na oddaniu Mu całego swojego życia. Właściwie nie da się czytać Ewangelii Marka z pozycji neutralnego obserwatora. Ewangelista na każdym kroku zaprasza czytelników, by ujrzeli samych siebie w uczniach, w tłumach garnących się do Jezusa w poszukiwaniu uzdrowienia czy w innych postaciach z tej opowieści.


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij