Lolita
Vladimir Nabokov

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > Literatura piękna i popularna > Społeczno-obyczajowe

cena detaliczna:

37,70 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Lolita

ISBN: 9788366526051

Autor: Vladimir Nabokov

Rodzaj oprawy: Miękka za skrzydełkami
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 416
Wydawca: W.A.B.

Arcydzieło literatury światowej czy raczej skandaliczna powieść, którą powinno się skreślić z listy największych książek wszech czasów? Czym naprawdę jest "Lolita"?

Minęło grubo ponad pół wieku od pierwszego wydania powieści Vladimira Nabokova, a "Lolita" wciąż budzi kontrowersje. Historia dorosłego mężczyzny, który zakochuje się w swojej zaledwie 12-letniej pasierbicy, dzieli czytelników na dwa obozy. Jeden zachwyca się pięknym stylem i odważnym pomysłem na powieść, drugi zaś potępia rozwój fabuły i zachowanie bohaterów. "Lolita" nikogo nie pozostawi obojętnym.

To dzieło, którego lektura wymaga odwagi i konfrontacji ze skandalem. Stawia pytania o granice moralności. Ale nawet najbardziej kontrowersyjna fabuła nie gwarantuje, że książka odciśnie swoje piętno na historii literatury i przez lata okupować będzie szczyty rankingów bestsellerów.

"Lolicie" udała się ta sztuka, bowiem Nabokov skomponował swoją powieść po mistrzowsku. Znakomicie wplótł w nią gry słowne, misternie zaplanował przebieg zdarzeń, nasycił tekst licznymi odniesieniami do innych dzieł literackich, a w tle umieścił portret ówczesnego społeczeństwa amerykańskiego. Jeśli dodać do tego niezwykłą rozpiętość gatunkową, z jakiej korzysta autor, to nietrudno zrozumieć, skąd tak wiele głosów zachwytu.

"Lolita" nie jest tylko powieścią o skandalu, jest także powieścią obyczajową, psychologiczną, momentami kryminalną, a wreszcie - powieścią o poszukiwaniu własnej drogi i samopoznaniu.


Formy płatności
Copyright 2019 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij