Anarchia. Niepowstrzymany rozkwit Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej
William Dalrymple

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > > Produkty do przypisania

nasza cena:

49,00 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Anarchia. Niepowstrzymany rozkwit Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej

ISBN: 9788373928930

Autor: William Dalrymple

Rodzaj oprawy: Twarda
Rok wydania: 2023
Liczba stron: 680
Wydawca: NOIR SUR BLANC

Publikacja, która odsłoni przed Tobą wszelkie tajemnice Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Sprawdź, jak doszło do jej powstania i co sprawiło, że udało jej się zdobyć status pierwszej międzynarodowej korporacji.

"Anarchia" to książka, w której opisane zostało powstanie Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Autor przygląda się wielkiemu Imperium Mogołów, które jednak musiało ustąpić przed naporem niespotykanej dotąd korporacji. Jej siedziba znajdowała się daleko, daleko od kontynentu, nad którym sprawowała władzę, natomiast działania, jakie podejmowała, prowadziły do bogacenia się osób nigdy niezwiązanych z Indiami. Tym razem materiał został oparty na niepublikowanych dotąd nigdzie wcześniej źródłach, dlatego jest bardziej obszerny, dokładny i wiarygodny niż inne pozycje, dotyczące tej tematyki.

Autor kreśli tutaj obraz międzynarodowej korporacji, której udało się zapoczątkować to, co kontynuowali w późniejszych czasach ekonomiczni mistrzowie, jakim zawdzięczamy obecny kształt naszego świata. I choć może zdumiewać, czy nawet oburzać, z jaką konsekwencją i bezwzględnością Kompania Wschodnioindyjska dążyła do celu, trzeba zdać sobie sprawę, że to samo czyniło po niej wielu, wielu innych.

Opinie o książce

Doskonała… barwna i bogata w detale historia… Być może największą wartością tej niepokojąco przyjemnej w lekturze książki są nie tyle pytania, na które odpowiada, ale raczej te, które każe nam sobie zadać – jaka jest rola światowych korporacji, zarówno kiedyś jak i dzisiaj? W jaki sposób wpływają one na rzeczywistość wokół nas? Książka Dalrymple’a jest warta przeczytania przez każdego z nas.

“The New York Times Book Review”

Jak pokazuje Dalrymple w swojej brawurowej i pasjonującej historii, Kompania Wschodnioindyjska była najbardziej zaawansowaną kapitalistyczną organizacją na świecie…. Autor nie szczędzi nam ani jednego ciosu miecza, ani jednego oszustwa, ani jednego bitewnego zgiełku. Jako narrator nieznanych historii o brytyjskich Indiach nie ma sobie równych. „Anarchia” to nie tylko wciągająca opowieść o zbrodniach i spiskach, niewyobrażalnym bogactwie i nieznośnym głodzie. To zarazem odczarowanie mitu zrodzone z niezaspokojonej potrzeby oddania ofiarom dziejowej sprawiedliwości.

„The Wall Street Journal”

O autorze

William Dalrymple jest historykiem, pisarzem, a także krytykiem literackim. Przyszedł na świat dwudziestego marca 1965 roku w Szkocji. Należy do Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, a także do Królewskiego Towarzystwa Azjatyckiego. Spod jego pióra wychodzą scenariusze do audycji oraz różnorodnych filmów dokumentalnych. Dalrymple to fundator oraz organizator Festiwalu Literackiego w Dżajpurze.


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij