Anaruk, chłopiec z Grenlandii
Czesław Centkiewicz

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > > Produkty do przypisania

nasza cena:

12,60 PLN

dostępność: średnia ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Anaruk, chłopiec z Grenlandii

ISBN: 9788310141521

Autor: Czesław Centkiewicz

Rodzaj oprawy: Miękka
Rok wydania: 2024
Liczba stron: 48
Wydawca: Nasza Księgarnia

Zajrzyj do świata owianego chłodem.

Podążaj przez śnieżyste krajobrazy wraz z dzielnym Anarukiem, który - mimo młodego wieku - doskonale radzi sobie z życiem, jakie na co dzień wiodą mieszkańcy najzimniejszego miejsca na Ziemi.

"Anaruk, chłopiec z Grenlandii" to książka przedstawiająca życie dwunastoletniego Eskimosa, urodzonego w mroźnej krainie lodu i śniegu. Autorem tego krótkiego opowiadania jest Czesław Centkiewicz, znany podróżnik, który w czasie swoich wędrówek po polarnych rejonach zaprzyjaźnił się niegdyś z małym mieszkańcem tamtejszej wioski.

Codzienność Anaruka znacznie różni się od tej, jaką dobrze zna każdy nastolatek. Należą do niej nie tylko polowania na niedźwiedzie polarne, foki czy reny, ale również ciężka praca, której każdego dnia podejmują się zarówno dorośli, jak i dzieci. Życie małego Eskimosa nie jest łatwe, jednak mimo wszelkich trudności chłopiec daje z siebie wszystko, pilnie ucząc się umiejętności niezbędnych do przetrwania w mroźnych warunkach. Anarukowi nie brakuje odwagi i chęci do pomocy w polowaniach, podczas których zdobywane jest jedzenie i materiały potrzebne do wytwarzania namiotów, ubrań oraz broni.

Książka o młodym Eskimosie została napisana prostym językiem, który łatwo zrozumie każdy młody Czytelnik. Autor tej fascynującej opowieści zdradza szczegóły życia mieszkańców Grenlandii, a także ich zwyczajów i tradycji.

O autorze

Czesław Centkiewicz urodził się 18 października 1904 roku w Warszawie, zmarł 10 lipca 1996 roku. Był polskim pisarzem, podróżnikiem i reportażystą. Wśród napisanych przez niego książek znalazły się pozycje przeznaczone dla młodych Czytelników, między innymi napisane wspólnie z żoną, Aliną Centkiewicz: "Odarpi, syn Egigwy" (1949) i "Zaczarowana zagroda" (1963).


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij