Najmądrzejsze bajki, czyli opowieści o tym, co w życiu ważne

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > > Produkty do przypisania

nasza cena:

14,20 PLN

dostępność: średnia ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Najmądrzejsze bajki, czyli opowieści o tym, co w życiu ważne

ISBN: 9788381861786
Rodzaj oprawy: Twarda
Rok wydania: 2024
Liczba stron: 104
Wydawca: Greg

To książka o uniwersalnych wartościach

To ważna książka o tym wszystkim, co składa się na codzienność dziecka, o małych i dużych radościach, problemach i sposobach ich rozwiązywania. To książka o uniwersalnych wartościach, o sukcesach i porażkach, o tym, że czasem przegrana jest po to, abyśmy się czegoś nauczyli. Każda z opowiedzianych tu historii czegoś uczy i każdą kończą mądre i zapadające w pamięć cytaty, które inspirują do ważnych przemyśleń.

Historie, które podpowiedzą, jak rozwiązywać codzienne problemy

Każda z tych opowieści jest inna i dotyczy innego problemu. Za pomocą dobrze znanych dziecku realiów opisuje dziecięce doświadczenia oraz emocje, które towarzyszą dziecku w różnych sytuacjach. Wszystkie historie podpowiadają, gdzie i jak szukać rozwiązań codziennych problemów, na które dziecko napotyka w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi. Z tej książki dziecko dowie się, dlaczego czasem trzeba innym odmówić, o sile i pięknie empatii, o tym, jak ważne dla każdego z nas jest poczucie godności, o tym, że trzeba liczyć się z uczuciami innych o tym, że nie zawsze można mieć to, czego się chce i o wielu innych, czasem trudnych sprawach. A przede wszystkim o tym, jak sobie z nimi radzić, jak się z nimi oswoić, jak je rozwiązać, jeżeli to możliwe, a jeżeli to niemożliwe - zaakceptować je i nadal cieszyć się życiem.

Książka, która pomoże dziecku lepiej zrozumieć świat

Najmądrzejsze bajki, czyli opowieści o tym, co w życiu ważne uczą pomagają Twojemu dziecku lepiej zrozumieć siebie i innych. Wyjaśniają, dlaczego dorośli do jednych rzeczy go zachęcają, a inne mu odradzają. Ukazują na przykładach konsekwencje różnych zachowań oraz postawy, które pomagają chronić swoje uczucia, a także to, czego nie powinniśmy robić innym. Jednym słowem - pomogą się zmierzyć z wieloma konkretnymi problemami, które Twoje dziecko prędzej czy później napotka w życiu. Świadomość swoich uczuć, a także przyczyn zachowań innych, pomaga młodemu człowiekowi zbudować poczucie własnej wartości, zyskać pewność siebie i jednocześnie zachować delikatność uczuć i szacunek wobec innych. Wszystkie historie są opowiedziane z dużym prawdopodobieństwem i autentyzmem. Trafnie dobrane cytaty i złote myśli podsumowujące każdą z opowiedzianych w tej książce historii zapadają i doskonale podkreślają przesłanie każdej z opowieści.

Dzięki tej książce porozmawiasz z dzieckiem o emocjach

Często się mówi: w życiu ważne jest... lub nie to jest w życiu ważne... I na pewno dla każdego ważne jest co innego. Ale są pewne wartości, życiowe prawdy i uczucia ważne dla nas wszystkich bez wyjątku. Dlatego powstał zbiór Najmądrzejsze bajki, czyli opowieści o tym, co w życiu ważne - aby każdy młody czytelnik mógł zapoznać się i zastanowić nad różnymi sytuacjami, które mogą się mu przydarzyć albo już się przydarzyły. Ważne jest także to, aby otwarcie rozmawiać z dzieckiem o uczuciach i emocjach, także tych negatywnych, bo to pomoże mu je zrozumieć i zyskać nad nimi kontrolę. Każda z zawartych w tej książce historii prowokuje do rozmowy z dzieckiem na konkretny, ważny życiowo temat. Bo z dziećmi warto i trzeba szczerze rozmawiać o tym, co w życiu ważne.

Historie o akceptacji, nadziei, solidarności, o szkolnych problemach

Oto, jakie historie znajdują się w tej książce:

 

Ignaś i gorzki smak porażki - o akceptacji, czyli o tym, jak złość i gniew zaburzają nasze poczucie równowagi

Tiramisu z bułkami. Jak odmówić, czyli o asertywności. Ponieważ każdy ma prawo do dobrego samopoczucia.

Czy mogę czuć wszystko? O tym, czym jest empatia. I jak pomaga nam pomagać innym.

O internecie i dlaczego trzeba na niego uważać. O godności. O tym, jak łatwo zrobić krzywdę innym, raniąc ich uczucia, i jak to potem naprawić.

Stereo-co? Czyli urodziny Bruna. O stereotypach. Czym są i dlaczego powodują nieporozumienia między ludźmi.

Czy oceny nas określają? O nauce i szkolnych problemach. Kiedy nauka przychodzi trudniej, a kiedy o wiele łatwiej.

Siostra Karola. O nadziei i delikatności. Dlaczego nie należy zadawać wścibskich pytań.

Liga Podwórkowa. O odpoczynku. O tym, czego naprawdę potrzebuje nasze ciało i umysł.

Oblicza odwagi. O błędach, przebaczeniu i odwadze. O tym, jak bardzo może doskwierać nieczyste sumienie i co zrobić, aby znów być w porządku wobec innych i wobec siebie.

Patriotyczne puzzle. O byciu dobrym obywatelem. Ponieważ patriotyzm to nie tylko walka w obronie ojczyzny, to także dbanie o jej dobro i swoje najbliższe otoczenie.

Zdjęcie. O pokoju w sercu. O tym, że każdy chce czuć się pewnie i bezpiecznie oraz że walka nigdy nie doprowadzi do pokoju.

Melodia przyjaźni. O tym, jak być BFF. Prawdziwi przyjaciele nie przestają się lubić pomimo gorszych dni.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. O solidarności. O tym, że warto mieć odwagę wziąć odpowiedzialność za swoje uczynki.

Jasełka. O szacunku. O tym, że przykre słowa mogą komuś odebrać wiarę w siebie i że nie wolno nikomu na to pozwolić.

Ciastko za banana. O szczerości. Nie warto milczeć, kiedy się na coś nie zgadzamy.

Inna niż my. O otwartości. Ważniejsze od tego, co nas dzieli, jest to, co nas łączy.

Karotka. O tym, że nie należy oceniać po wyglądzie. Bo można się bardzo pomylić i skrzywdzić człowieka.

Ćwiczenia z wdzięczności. O docenianiu tego, co się ma. Narzekanie i niezadowolenie nie przynoszą nikomu żadnej korzyści.

Baza dla Gryzeldy. O szanowaniu cudzego zdania. O tym, jak ważna jest dla każdego wolność wyboru.

Nasz mały, wspólny świat. O dbaniu o swoje otoczenie. Ktoś musi jako pierwszy dać dobry przykład.

Żadnej magii. O życzliwości. Bo właśnie życzliwość sprawia, że ludzie stają się lepsi i o drobiazgach, które nic nie kosztują, a sprawiają, że świat staje się lepszy.

 

Książka, która pomoże w wychowaniu mądrego dziecka

Najmądrzejsze bajki, czyli opowieści o tym, co w życiu ważne przydadzą się:

 

Rodzicom, którzy chcą mądrze wychowywać swoje dzieci, przekazując im ważne w życiu wartości.

Dziadkom, Wujkom i Ciociom, którzy lubią czytać z dziećmi i dzieciom.

Paniom wychowawczyniom w przedszkolu w różnych sytuacjach wychowawczych.

Wszystkim, którzy wierzą, że książki pomagają dziecku zrozumieć świat i odkryć to, co w życiu ważne.

 

Dwa słowa o autorkach

Marta Calik-Tomera, Katarzyna Kądziela, Magdalena Schatt-Skotak to trzy młode współczesne pisarki, które zajmują się w życiu różnymi sprawami, mają swoje pasje, dążą w życiu do samorealizacji, a jednocześnie potrafią spojrzeć na świat i jego problemy z perspektywy dziecka. Nawet najciekawszą trzeba umieć opowiedzieć, a te autorki wiedzą, jak to zrobić. Każda z nich jest inną osobowością, a wszystkie łączy lekkie pióro, dziecięca wrażliwość na życie oraz odwaga własnego spojrzenia na świat.

Nie przegap wartościowej książki!

Najmądrzejsze bajki, czyli opowieści o tym, co w życiu ważne to książka z nowoczesną grafiką, starannie wydana i zawierająca aż 21 ilustrowanych historii. Każda z tych opowieści uczy czego innego i każda mówi o rzeczach naprawdę ważnych w życiu, bo czasem w biegu, zgiełku i zagonieniu o nich zapominamy. Dlatego tę książkę warto mieć, warto do niej wracać, warto ją często czytać ze swoim dzieckiem. Książka wchodzi w skład nowej i bardzo dobrze przyjętej przez czytelników serii wydanej przez Wydawnictwo GREG, Najmądrzejsze bajki, w której ukazały się też m.in. Opowieści o tym, co daje radość i Opowieści o tym, co daje supermoce.


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij