Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > Sklep internetowy Podrecznikowo.PL

nasza cena:

20,90 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Bankowy przeciek

ISBN: 9788377290507
Autor: Apostolidis
Wydawca: Księży MłynJest takie miejsce, które wzbudza ciekawość, choć większość ludzi nie chciałaby się w nim znaleźć - przynajmniej nie w roli zaproszonych i bezpośrednio zainteresowanych. Za sądowymi murami rozstrzygane są różne sprawy. (...) bardziej i mniej osobiste, bardziej i mniej bolesne, dotyczące tylko pieniędzy, ale i takie, w których przy wysokiej wartości sporu, tak naprawdę chodzi o zasady, czyli, kolokwialnie rzecz biorąc, o rację.
Dorota Apostolidis dobrze te problemy zna. Od dwudziestu blisko lat zasiada za ławą sędziowską, by rozstrzygać spory i wymierzać sprawiedliwość.
Autorka pozwala czytelnikowi zajrzeć za drzwi sal rozpraw i uczestniczyć w spektaklu, gdzie główną rolę odgrywają emocje. Oferuje jednak znacznie więcej, niż zaspokojenie apetytu na sensację. Lektura Bankowego przecieku skłania do refleksji nad nieprzewidywalnością i przewrotnością losu, który niekiedy kieruje człowieka na trudną ścieżkę, rzuca kłody pod nogi albo niespodziewanie kończy jego wędrówkę. Jednocześnie pozwala zweryfikować stereotypową, utrwalaną przez przekazy medialne wizję sędziego - człowieka, w którego pracy nie ma miejsca na wątpliwości i rozterki. Tymczasem dylematy prawne oraz moralne są wpisane w tę profesję i towarzyszą sędziom nie tylko przy tzw. sprawach precedensowych. Szczególnie, gdy sprawa trafiająca na wokandę sądową przyjmuje nieoczekiwany obrót...

Oprawa miękka.


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij