Fizyka 3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy
Adam Ogaza

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > Fizyka, Astronomia > Szkoła średnia

nasza cena:

45,40 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Fizyka 3. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Zakres podstawowy

ISBN: 9788381971188

Autor: Adam Ogaza

Rodzaj oprawy: Miękka
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 280
Wydawca: Operon

Podręcznik Fizyka 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i jednocześnie kończy nauczanie tego przedmiotu.

 

Podręcznik przewiduje realizację przedmiotu w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Autor przybliża zasady i prawa fizyczne, ilustruje je przykładami ze świata otaczającego ucznia i stara się rozbudzić ciekawość tym przedmiotem. Każdy dział podręcznika zaczyna się od spisu tematów. Bezpośrednio pod jego tytułem znajduje się moduł ?Na tej lekcji?, którego zadaniem jest ukierunkowanie ucznia na cele realizowane w tej jednostce. W publikacji umieszczono opisy doświadczeń, do których zaproponowano działania praktyczne, ich obserwację i formułowanie wniosków z ich przebiegu. Śledzenie rozwiązanych przykładów zamieszczonych w toku lekcji ułatwia zrozumienie omawianych zagadnień oraz przygotowuje do samodzielnego rozwiązywania zadań. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania; zostaną powtórzone w podsumowaniu lekcji.

 

Definicje wyróżniono kolorową czcionką. Każdy temat kończy się zestawem zdań do rozwiązania, pozwalających sprawdzić stopień opanowania umiejętności. Polecenia o podwyższonym stopniu trudności zostały oznaczone gwiazdką. Podsumowanie lekcji to esencja najważniejszych treści do zapamiętania, a podsumowanie przed sprawdzianem to ich poszerzenie zawierające najważniejsze treści do zapamiętania z rozdziału, pomocne w przygotowaniach do sprawdzianu.

 

Ciekawą propozycją dla uczniów interesujących się danym tematem są ramki zatytułowane "Chcesz wiedzieć więcej?" oraz umieszczone po każdym dziale teksty źródłowe do analizy opatrzone inspirującymi pytaniami. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do zadań oraz indeks.

 

Podręcznik do fizyki składa się z 5 działów:

1. Prąd elektryczny,

2. Magnetyzm,

3. Fale i optyka,

4. Fizyka atomowa,

5. Fizyka jądrowa.


Formy płatności
Copyright 2022 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij